Starostlivosť o šperky z našej ponuky

Nový šperk je krásny, ligotavý, bez škrabancov a deformácií. Aby bol takýto aj po mesiacoch a rokoch používania, vyžaduje si starostlivosť. Je to jednoduché, stačí dodržiavať niekoľko základných rád.

Niektoré kroky starostlivosti sú pre všetky šperky rovnaké:

 • Na čistenie šperkov používajte len prostriedky na to určené. Existuje veľký výber špeciálnych handričiek, roztokov alebo krémov vyrobených práve na čistenie šperkov.
 • Pri domácich prácach, pri športovaní, sprchovaní a na noc šperky odkladajte.
 • Chráňte ich pred nárazmi, kontaktom stvrdými predmetmi, chemickými látkami, kozmetikou a agresívnymi čistiacimi prostriedkami.
 • Platí zásada: Najprv použiť parfém a až potom si dať šperk. Lak na vlasy, parfémy či ľudský pot sú pre šperky nepriatelia.
 • Vyhnite sa vode, ak sú kamene na vašich šperkoch lepené. Opatrne zaobchádzajte so šperkami so vsadenými alebo vlepenými kameňmi, aby ste predišli ich strate. Vypadnutie a strata kameňov a iných lepených súčastí nie je predmetom reklamácie.
 • Reklamovateľné nie je mechanické poškodenie (odretie, odlomenie súčastí, poškrabanie a pod.) a poškodenie alebo opotrebovanie v dôsledku nedodržanej starostlivosti.
 • Reklamovať nie je možné tovarové a funkčné zmeny vlastností tovaru spôsobených prirodzeným opotrebovaním.

Rady na údržbu a starostlivosť podľa jednotlivých komponentov šperku:

Striebro – Všetky strieborné šperky Amadora sú predávané pod záštitou Puncového úradu SR a každý strieborný šperk má svoju puncovú značku. Všetky naše strieborné šperky sú pokované ochrannou vrstvou ródia, čo ich chráni pred sčernaním a predlžuje tak aj životnosť šperku.

Prirodzenou vlastnosťou striebra je jeho oxidácia, čiže sčernanie. Aby ste predĺžili lesk šperku, môžete používať špeciálne handričky a prípravky na čistenie striebra. Mnohé strieborné šperky majú aj ochranný povrch vytvorený z iných kovov (napr. zlato, ródium, ruténium), ktoré zabezpečia vyššiu odolnosť a trvácnosť lesku. Pri takýchto šperkoch nepoužívajte prostriedky na čistenie striebra, nie sú potrebné a mohli by zničiť povrchovú úpravu šperku.

Chirurgická oceľ – tieto šperky nevyžadujú skoro žiadnu starostlivosť. Vyrábajú sa z kvalitnej nehrdzavejúcej chirurgickej ocele. Oceľový šperk sa dá jednoducho očistiť v čistej vode s mydlom a dôkladne opláchnuť, vysušiť.

Prírodné perly – perly si vyžadujú dôkladnú starostlivosť. Sú citlivé na vonkajšie vplyvy. Perly sú prírodného pôvodu a obsahujú cca 2% vody, takže musia byť vystavené určitému množstvu vlhkosti, ktoré im poskytne práve ľudské telo. Perly strácajú lesk pri kontakte s agresívnymi látkami, kyslým potom, abrazívnymi materiálmi. Pred odložením ich pretrite jemnou handričkou na čistenie perál. Ak ich však chcete dôkladne vyčistiť, zverte ich do rúk odborníkom. Perly sú citlivé na teplo, pri zahriatí strácajú farbu a lesk. Náhrdelníky alebo náramky navlečené na hodvábnej niti skladujte položené, aby sa šnúrka nenatiahla pôsobením hmotnosti perál. Perlám je potrebné dopriať trochu vlhkosti aj pri skladovaní, takže ich neukladajte do savých materiálov. Pôsobením veľmi suchého vzduchu môžu totiž aj prasknúť.

Bižutéria – bižutéria je módny doplnok určený len na príležitostné nosenie. Nemá rovnaké vlastnosti ako šperky vyrábané zo striebra či ocele. Bižutéria je vyrábaná z testovaných antialergických materiálov, takže pravdepodobnosť alergickej reakcie je minimálna. Ak by však napriek tomu došlo k podráždeniu pokožky, neodporúčame tento šperk ďalej nosiť.

POSLEDNÝ KUS NA SKLADE!

0 položiek

MEGA AKCIA!

1 položka

Zobraziť:
 • Ochranné rúško na tvár

  Ochranné rúško zo 100% bavlny, s gumičkou.

  NOVINKA MEGA AKCIA!

  2,50 € s DPH

  2,94 € s DPH Zľava 0,44 €

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info